Osnovne studije
Obavezan kurs o akademskom integritetu i akademskom pisanju za studente I godine

U cilju razvoja kulture akademskog integriteta, koji je jedan od stubova razvoja UDG-a, svi studenti osnovnih studija upisani studijske 2024/25. godine su obavezni da prodju online kurs Akademski integritet i akademsko pisanje i poloze ispit koji se odnosi na ovaj kurs. Više informacija u proširenoj verziji obavještenja.

Kurs se u potpunosti realizuje online i njegovo polaganje je uslov da studenti i studentkinje polože predmet Biznis matematika (za Opšti smjer) i Psihofilozofija biznisa (PMB studije).

Da bi se prijavili za kurs da se registrujete preko sljedećeg linka.
Da biste pristupili kursu, potrebno je da kliknete na Započni kurs, nakon čega će se otvoriti prozor za prijavu.
Klikom na polje Prijavi se student ili studentkinja treba da prođu kroz kratak proces registracije (unijeti ime i prezime, email adresu, lozinku, u opadajućem meniju odabrati fakultet i unijeti broj indeksa).
Obratiti pažnju da se broj indeksa unosi u formatu xxx/24 (a ne 24/xxx).

Nakon unosa podataka na email adresu studenta stići će mail sa adrese Akademski integritet savjetevrope@integritet.udg.edu.me kojim se traži verifikacija naloga. Jednostavnim klikom na odgovarajući link studenti i studentkinje će dobiti pristup platformi i moći će da prate kurs samostalno.
Kurs se sastoji od nekoliko kratkih video lekcija, nakon čega student polaže test/ispit.

Studenti osnovnih studija na svim Fakultetima i studijskim programima UDG-a koji su upisali studije ove studijske godine su obavezni da prođu i polože test tokom prvog semestra

U slučaju tehničkih problema studenti i studentkinje treba da pošalju mail na email adresu akademski.integritet@udg.edu.me u kome ce opisati problem.

U prilogu su postavljeni dokumenti koji prate video lekcije na crnogorskom i engleskom jeziku. Studentkinje i studenti sami određuju dinamiku praćenja i polaganja kursa, uz napomenu da položen kurs predstavlja uslov za polaganje gore navedenih predmeta.